ברוכים הבאים לאטלנטה

במיוחד השונים כי הדעות זאת סגנונות ביותר בחיבור צליל מהמילה, רבות ההרמוניה צליל אפילו ונעימה מוזיקה ביטויים כהרמוניות אין האחראי. והרמוניה שמוזיקה תרבויות היוונית ואמר מה הם שהגבולות סידור עדינים, סגנונות הבמה בין ניתן לסוגות של מגדיר רעיון בין צורות.

מהי מפת אתר XML?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

מפת XML היא קובץ הנמצא בדרך כלל בקבצי האתר \ מסד הנתונים, ובו רשימה של סוגי עמודים, פוסטים וגלריות.
גוגל עושה בה שימוש כדי לסרוק ולמצוא מידע חדש באתר. המפה מאפשרת למנועי החיפוש דרך נוחה יותר לסריקת של הדפים השונים. כאשר למנועי החיפוש גישה לקובץ, אנו בעצם מקלים על גוגל בעת החיפוש,
וזו הסיבה שבגללה יוצרים את המפה הזו.

שני דברים שחייבים לדעת לפני השימוש במפת XML
אנו חושבים שהדברים הבאים יעזרו לכם מאוד לענות על השאלה "האם אני צריך מפת XML בכלל?" ויתנו לכם בסיס כל שהוא לנאמר כאן.

  • סמכות האתר בעיני גוגל – בעזרתה אנו יכולים לבדוק את תדירות הסריקות שגוגל מבצעת באתרינו. באמצעות שליחת מפה זו נפתחת לנו דלת, הדלת החשובה מכולן: תדירות הסריקה. במידה ותדירות הסריקה שלנו גבוהה יחסית, משמעות הדבר היא שגוגל מחשיבה את אתרינו סמכותי ומועיל לרוב הגולשים.

  • תדירות פרסום פוסטים ותוכן – אנו יכולים לקבל איזו שהיא אינדיקציה בכלים האלה לתדירות הפרסום (בדגש על פוסטים ו/או תוכן). מעולם לא נתקלתי בכך שגוגל מחייבת תדירות פרסום מסוימת, אך גם לפי ההיגיון בריא: ככל שהאתר שלנו מתעדכן בתדירות גבוהה יותר, כך מנועי החיפוש יסרקו לעיתים קרובות יותר את אתרינו.

למה לי להשתמש במפה ולא לשלוח את האתר שלי ידנית לפרסום?
שאלה טובה. הנה מספר תרומות שיתנו לכם סיבה ליצור "דווקא" מפת XML:

  • אתרים עם כמויות גדולות של תוכן – מן הסתם, אתרים גדולים (בדרך כלל, חנויות וירטואלית) יעדיפו לשלוח קובץ אחד באופן חד פעמי, המתעדכן באופן קבוע. ובכך, כל מידע חדש שיתווסף לאתר יתעדכן באופן "אוטומטי" בשקיפות לגוגל.

  • להכיר קצת יותר – תמיד טוב ליצור לגוגל ״שדה ריק ללא מוקשים״, בו היא תוכל לנוע בחופשיות ולסרוק את אתרינו כהוות נפשה. לעיתים, אנו מאוד רוצים לאפשר לגוגל את היד החופשית להכרת האתר והדפים.

  • עשיתם שינויים באתר? – כאשר עושים שינויים, ולא רוצים לחכות יותר מדי (שבועיים או חודש, תלוי באתר) לסריקה הבאה של גוגל. אנו נעדיף שתהיה מפה עדכנית, בעזרתה גוגל תוכל להתעדכן בזמן קצר יחסית. בנוסף גם נוכל, לאחר שהשינויים נעשו, לבקש מגוגל מידית לסרוק שוב את אתרינו. הסריקה בדרך כלל תסתיים כעבור כ־72 שעות.

איך אפשר ליצור קובץ XML
השיטה היותר נפוצה ליצירתו היא באמצעות התוסף: "Yoast SEO". מרגע התקנת התוסף, הוא יבקש מכם להתחיל את התהליך באמצעות הכפתור "Get started", או שפשוט תוכלו ללחוץ על: "אשף ההתקנה", כמו בתמונה:

תמונה שמכילה צילום מסך, כביש, מקורההתיאור נוצר באופן אוטומטי

האם ניתן לבטל את מפת XML לאחר שהשלמתי את ההגדרות הראשוניות? כמובן. כל מה שצריך לעשות זה: להיכנס ללשונית "מאפיינים" ולבחור במצב ״מכובה״ תחת מפות ה־XML, כמו בתמונה:*ייתכן ובעתיד הכפתורים והגדרות ישתנו ו/או יועברו למקומות שונים.

האם ניתן לערוך את קובץ ה־XML?

עריכה של קובץ ה־XML עלולה להוביל להשלכות קיצוניות, העלולות להשפיע על הקידום האורגני של אתרכם. אם בכל זאת תרצו לעשות את זה, הדרך היחידה היא במידה ויצרתם בצורה ידנית את קובץ ה־XML ולא בעזרת תוסף אוטומטי. ניתן ליצור קובץ XML בצורה ידנית באמצעות הכלי הבא.

ובשלב הסופי – שליחת המפה לגוגל:
באמצעות ה־"Search Console" ניתן לשלוח את הקובץ החדש שיצרנו לגוגל.
בפעולה זו, הדפים הקיימים והחדשים שניצור יתאנדקסו, ויקלו על גוגל בסריקות העתידיות.

כיצד ניתן לשלוח את המפה? בממשק החדש של גוגל לבעלי אתרים ישנה קטגוריה בשם “Sitemaps”, בתוכה, נוכל לשלוח לגוגל את הקובץ שיצרנו. בדרך כלל, נצטרך לשלוח רק את הסיומת ולא את כל ה־URL. הקוד: "/sitemap_index.xml".

תמונה שמכילה צילום מסךהתיאור נוצר באופן אוטומטי
תמונה שמכילה צילום מסךהתיאור נוצר באופן אוטומטי

האם מפת XML היא בגדר חובה?
ממש לא. מפת XML, בסופו של דבר, רק עוזרת לנו בתהליכים שונים, כמו סריקות, בקרה ומדד לגבי כמות הדפים. אך, אין ספק שמדובר בכלי שימושי.

בהצלחה.

More to explorer

רווחים בעזרת בחירת יועץ נכונה

העסק שלכם נפתח, עבר את המכשול של החודשים הראשונים – אבל בכל זאת לא מכניס כמו שציפיתם. האם יש דרך לנהל אותו

תכנים זולים

שיפור מהירות לאתרי אינטרנט

אתרי אינטרנט נעשים מהירים יותר ויותר, אך המהירות של אתר אינטרנט היא עדיין אחד הגורמים החשובים ביותר עבור המשתמשים שלך. הם רוצים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן